UZDRAWIAJĄCA MOC MIŁOŚCI

Niedawno widziałam w mieście młodą kobietę. Jej twarz była wykrzywioną złością, kiedy krzyczała na zanoszącego się od płaczu pięcio, może sześcioletniego chłopca. Strumień ludzi płynął obok – każdy się spieszył do pracy albo do domu, na zakupy albo na ważne spotkanie. Niektórzy przystawali na chwilę, inni udawali, że niczego nie widzą. Jakaś starsza pani zatrzymała się koło mnie.

– Niech pani nic jej nie mówi – poradziła. – Nie jest pani w stanie zgasić jej gniewu. Wrócą do domu i jeszcze bardziej mu się oberwie – pokiwała smutno głową i poszła dalej.

Odeszłam. Ból został.

Ból małego chłopca, dla którego matka była najważniejszą i najbardziej kochaną osobą na świecie.

I przykryty gniewem ból kobiety, która nie radziła sobie sytuacją.

Złość zabija miłość i bliskość. Zamyka nas na drugiego człowieka i każe go traktować jak wroga. A przecież tak naprawdę wszyscy jesteśmy sobie bardzo bliscy. Każdy z nas na miarę swoich sił i możliwości szuka dobra i sensu. Czasami gubimy drogę, ale nawet wtedy potrzebujemy pomocy, a nie odrzucenia i złości.

Dlatego pamiętaj, proszę, kiedy będziesz zmęczona, zniechęcona, kiedy przestaniesz sobie radzić i będziesz musiała jakoś wyładować swoją złość i frustrację – twoje dziecko bardzo cię kocha i robi wszystko najlepiej, jak potrafi. Dopiero uczy się życia i niezliczonej ilości skomplikowanych rzeczy. Zapomnij na chwilę o wszystkich swoich problemach i bolączkach. Popatrz uważnie i zobacz stojącego przed tobą małego człowieka. On jest stokroć ważniejszy niż nie zapłacone rachunki, brudna podłoga w kuchni czy nie podany na czas obiad. Jest najważniejszy na świecie…

… podobnie jak Ty.

Zanim coś powiesz, zatrzymaj się na chwilę. Weź głęboki oddech. Nie walcz z tym, co jest w tobie. Poczuj swój ból i frustrację. Wsłuchaj się w to, co mają ci do powiedzenia. A kiedy skończą już mówić, przytul swoje dziecko i poczuj swoją miłość do niego. Pozwól, aby to ona mówiła przez ciebie.

Twoja miłość może ugasić gniew. Może uzdrowić ciebie i twoje życie.

Zatrzymaj się i poczuj ją w sobie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s